Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Komunikat Starosty Kluczborskiego z dn. 31.12.2014 r. w sprawie zabezpieczenia podstawowej opieki zdrowotnej na czas trwania protestu lekarzy POZ z Porozumienia Zielonogórskiego

Ważne dla pacjentów POZ z powiatu kluczborskiego

Komunikat Starosty Kluczborskiego z dn. 31.12.2014 r. w sprawie zabezpieczenia podstawowej opieki zdrowotnej na czas trwania protestu lekarzy POZ z Porozumienia Zielonogórskiego.

Konieczność zabezpieczenia opieki zdrowotnej wynika z faktu niepodpisania kontraktów z NFZ przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej z terenu powiatu kluczborskiego, co oznacza, że przychodnie POZ od 1 stycznia 2015 r. do czasu zakończenia protestu i podpisania kontraktów mogą być nieczynne.

W tej sytuacji pacjentów lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej przyjmować będzie Powiatowe Centrum Zdrowia S.A. Szpital Powiatowy w Kluczborku. Od 2 stycznia 2015 r, mogą się oni zgłaszać się na Izbę Przyjęć (do czasu ponownego otwarcia przychodni POZ), od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 18.00.

Natomiast nocna i świąteczna opieka zdrowotna będzie udzielana bez zmian, w budynku poradni chirurgicznej Szpitala w tych samych godzinach - tzn. od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 rano dnia następnego, oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godz. od 8.00 do 8.00 dnia następnego.

W stanach zagrożenia życia i zdrowia należy wezwać pogotowie ratunkowe.

W związku z zaistniałą sytuacją, dla pacjentów, którzy mają wątpliwości gdzie się zgłosić do lekarza - uruchomiona została przez opolski NFZ specjalna CAŁODOBOWA INFOLINIA – numer telefonu 77 54 95 310. Ważne i stale aktualizowane informacje znajdują się także na stronie opolskiego NFZ: www.nfz-opole.pl

Ważne telefony:

Izba Przyjęć PCZ S.A. Szpital Powiatowy w Kluczborku – 77 417 35 16;

Nocna i Świąteczna Ambulatoryjna Opieka Zdrowotna (budynek poradni chirurgicznej na terenie szpitala) – 77 418 25 29

Pogotowie Ratunkowe – 999

 

Brak opisu obrazka

Wersja XML